Atskats uz Valsts ieņēmuma dienesta organizēto semināru

By   2017/01/31

20. janvārī apkalpojošo dienestu pārstāvjiem (ierobežotā skaitā) bija iespēja piedalīties Valsts ieņēmumu dienesta organizētajā seminārā. VID laipni organizēja tikšanos, lai vēstītu aktualitātes kases aparātu reformā un diskutētu par jautājumiem, kas skar apkalpojošos dienestus.

Tikšanās laikā bija iespēja iepazīties ar vairākām interesantām tēmām:

  • ēnu ekonomikas īpatsvaru, kases aparātu lomu ēnu ekonomikā, cīņu ar ēnu ekonomiku un tās kaitējošo ietekmi uz vidi;
  • jauno kases aparātu un to prasību ieviešanas gaitas retrospekciju un plānu;
  • skaidrojumu par kases aparātu un kases sistēmu lietošanu, par atšķirību starp kases aparātiem, kas ir un nav slēdzami pie datora.

Uzzinājām arī, kur meklējami VID metodiskie materiāli, un noklausījāmies, kādus dokumentus esam iesnieguši, veicot apkalpojošā dienesta pārreģistrāciju, kā arī to, kādi dokumenti iesniedzami, lai pieteiktos par atbilstības institūciju. Turklāt tika piedāvāts ieskats jauno EDS formu apstrādei, kas paredzētas kases aparātu informācijas ievadīšanai.

Saprotams, VID bija sagatavojis tik apjomīgu informācijas klāstu, ka netika rasta iespēja pārrunāt un apskatīt apkalpojošo dienestu iesūtītos jautājumus, visdrīzāk tādējādi arī atbildes uz tiem izpalika.

Jāpiezīmē, ka semināra sākuma fāzē jau iepriekš tika pieminēts, ka laika ekonomijas nolūkos tehniskie jautājumi skatīti netiks (diemžēl telpa kases aparātu apkalpojošo dienestu semināram bija pieejama vien līdz 13:00).

Noprotam, ka mūsu dārgais laiks vērtīgs ir visiem, kā noslogotajiem VID darbiniekiem, tā arī tiem nozares pārstāvjiem, kas bija speciāli posušies un mērojuši ceļu uz šo pasākumu no visām mūsu valsts pusēm, izbrīvēdami laiku gan atkļūšanai, gan pārrunām.

Protams, bija arī daži nepacietīgie, kas nerimās un vēlējās saņemt atbildes uz viņus interesējošiem tehniskas dabas jautājumiem, kā rezultātā seminārā drīzāk tika izjaukta mierīgā gaisotne, un nevietā tika izsaukti strīdi, kuros, šķiet, neviena no pusēm īsti komfortabli nejutās. Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji lika skaidri noprast, ka uz dažiem specifiskiem tehniskiem jautājumiem viennozīmīgas atbildes nemaz neesot, un šādos gadījumos atbilde varētu tikt variēta, balstoties uz konkrētās situācijas.

Šoreiz jāsaka, visi tie, kuri bija pulcējušies ne tikai no Rīgas, bet arī no dažādiem attāliem valsts nostūriem, varēja atgriezties mājup ar vēstījumu mājās palikušajiem un dalīties ar gūto informāciju par to, kā uzņēmējiem jāizvēlas kases aparāti un sistēmas atbilstoši gada apgrozījumam, un kādus dokumentus tie snieguši, lai pārreģistrētos, kā kļūt par atbilstības institūciju, un kas aptuveni sagaidāms, reģistrējot iekārtu datus EDS. Ļoti iespējams, ka citas tēmas palika neatrisinātas, neuzklausītas un līdz galam neizrunātas.